Tarihçemiz

Sistem Denetim ve Belgelendirme (SDB) ismini almadan önce şirketimiz iki aşamadan daha geçmiştir. Bu aşamaların birincisi, Necil Efe Şen tarafından kurulan ve Bilgi Eğitim ve Danışmanlık olarak bilinen danışmanlık ve eğitim şirketidir. Bilgi Eğitim ve Danışmanlık 1999 yılında kurulmuş olup bölgemizde ve ülkemizde çeşitli kuruluşlara hizmet vermiştir.

Bilgi Eğitim ve Danışmanlık SDB kuruluncaya değin hizmetlerini sürdürmüş, 400’den fazla kuruluşa performanslarını geliştirmek için eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Bilgi Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde 50’den fazla danışman yetiştirmiştir. Bilgi Eğitim ve Danışmanlık tarafından verilen eğitim adam/gün metriği 2003 yılında 150.000’i, 2006 yılında ise 400.000’i aşmıştır.

 

SDB, kuruluşundan bugüne kadar denetleme hizmetleri ve eğitim hizmetlerini birlikte yürütmektedir. Eğitim konularımız ve belgelendirme alanlarımız hakkında hizmetlerimiz bağlantısını tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

SDB 11 Mayıs 2006 tarihinde bir aile şirketi olarak kurulmuş ve halen bir aile şirketi olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Şirketimizin logosu yandaki gibi değiştirilmiş ve hizmet alanlarına belgelendirme faaliyeti eklenmiştir. Bilgi Eğitim ve Danışmanlık bir marka (ticari kimlik değil) olarak hizmet vermiş ve SDB hem marka, hem de ticari kimlik olarak hizmet vermektedir. 2008 yılında kurucumuz Prof. Dr. Ali Şen’in emekli olmasıyla birlikte hizmet alanlarımızda yeni gelişmeler her geçen gün ortaya çıkmaktadır.

Comments are closed.